Opole nocą

Leżące nad Odrą Opole to raj dla turystów, których fascynuje historia, piękna architektura oraz rozrywka. To miasto może się pochwalić licznymi atrakcjami i cennymi zabytkami, których w trakcie wycieczki po jego terenie pominąć nie można. Na jakie atrakcje koniecznie trzeba tu zwrócić uwagę?

Obowiązkowe punkty do zobaczenia w Opolu

Katedra Świętego Krzyża

Katedra opolska to jeden z najważniejszych zabytków na terenie miasta. Wzniesiona w XV wieku świątynia może się pochwalić wysokimi wieżami, które górują nad miastem i które są ważnym elementem w jego panoramie. W gotyckiej świątyni nie brak ciekawych zabytków sztuki sakralnej, przy czym na szczególne wyróżnienie zasługuje tu Obraz Matki Boskiej, sprowadzony do Opola z Piekar Śląskich w 1702 roku. Nagrobek Jana Dobrego, późnogotycki tryptyk z XVI wieku oraz barwne witraże – oto kolejne zabytki, na które warto zwrócić uwagę podczas zwiedzania kościelnego wnętrza.

Wieża Piastowska

Wieża Piastowska to jeden z symboli miasta oraz najważniejsza atrakcja wyspy znanej jako Pasieka. To jedna z najstarszych budowli na terenie Opola, a jednocześnie jedyna pozostałość po piastowskim zamku.

Opolski rynek

Najważniejszy plac w mieście to piękna zabudowa oraz kamienice, które każdego mogą oczarować swymi elewacjami. Wspaniały ratusz oraz takie zabytki, jak kamienica „Pod Lwem” oraz dawny hotel „Pod Orłem” to obiekty, którym z pewnością warto się przyjrzeć.

Opolski ratusz

Opolski ratusz to nie tylko najważniejsza budowla na rynku, ale i jeden z ciekawszych obiektów na terenie tego miasta. Wzniesiony w połowie XIX wieku, przebudowany w latach 30-tych XX wieku, zachwyca swym neorenesansowym stylem oraz charakterystyczną wieżą.

Opolska Wenecja

To jeden z najpiękniejszych zakątków miasta. Najważniejsza jest tu Młynówka – stare koryto Odry, nad którym wznoszą się zabytkowe kamienice. Malownicze kładki i mosty sprawiają, że to miejsce może się pochwalić wyjątkową atmosferą. Nic więc dziwnego, że Wenecja Opolska stała się jednym z najważniejszych miejsc dla tych, którzy chcą pospacerować w pięknej scenerii.

opolska wenecja

Aleja Gwiazd Polskiej Piosenki

Opole to miasto bardzo ważne dla miłośników polskiej muzyki, a tutejszy Festiwal Polskiej Piosenki to jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w kraju. Jedną z ważniejszych atrakcji, która przypomina o tej niezwykłej imprezie, jest Aleja Gwiazd Polskiej Piosenki. Swoje gwiazdy mają tu m. in. Czesław Niemen, Krzysztof Krawczyk i Maryla Rodowicz.

Amfiteatr Tysiąclecia

To kolejne miejsce, którego miłośnicy polskiej muzyki nie mogą pominąć podczas zwiedzania Opola. To właśnie w tym miejscu od 1963 toku odbywa się Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej. Turystów przyciąga tu zarówno sam amfiteatr, jak i działające przy nim Narodowe Centrum Polskiej Piosenki.

Opolskie ZOO

Ogród zoologiczny w Opolu to ciekawe miejsce dla tych, którzy w czasie wycieczki po tym mieście chcą miło spędzić czas ze swymi dziećmi. Tu, na Wyspie Bolko, można spotkać się z ciekawymi gatunkami zwierząt, przy czym do najważniejszych atrakcji zaliczane są susły oraz uchatki kalifornijskie.

Opole - park na Wyspie Bolko

Opole to ważny ośrodek turystyczny, a planowanie pobytu na jego terenie jest coraz łatwiejsze. To efekt coraz lepszego zagospodarowania oraz tego, że noclegi w przystępnej cenie można w tym mieście znaleźć bez większego problemu. Nie brak tu również ciekawych ścieżek spacerowych oraz zabytków, których zwiedzenie każdemu miłośnikowi podróży dostarczy niezapomnianych wrażeń.